Strona główna > Oferta > Wełna mineralna > Isover - Polterm Uni

Wełna mineralna - maty i płyty izolacyjne Isover - Polterm Uni

Isover - Polterm Uni

Isover - Polterm Uni

Płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych.

 

λD = λ obl. - Deklarowany = obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła [W/(mK)] 0,040 W/mK

Co trzeba wiedzieć o ociepleniu piwnicy?

Jeśli zadbamy o odpowiednią termoizolację ścian piwnicy, ograniczymy straty ciepła budynku na wysokości gruntu i na grubości ścian fundamentowych, a także znacznie podwyższymy odczuwalny komfort cieplny. Zwykle ocieplanie piwnicy przeprowadzamy na etapie prac budowlanych, zdarza się jednak, że ze względów finansowych, odkładamy je na później, po zamknięciu etapu budowy. Czy termoizolacja piwnicy jest konieczną inwestycją? Czym ocieplić ściany piwnicy i jaka powinna być grubość warstwy termoizolacyjnej?

Czytaj artykuł

Z czego budować dom w 2022 roku? Czy taniej oznacza mniej efektywniej?

Zanim rozpoczniemy budowę domu, powinniśmy zadbać o takie szczegóły, jak warunki zabudowy, projekt budynku przystosowany do naszych oczekiwań oraz odpowiedniej jakości i klasy materiały budowlane. Te wszystkie czynniki mają bezpośredni wpływ na trwałość budynku i koszty jego eksploatacji, a także przekładają się na koszt budowy. Jeśli nie dostosujemy materiałów izolacyjnych i budowlanych do projektu i technologii budowy, możemy nie tylko znacznie wydłużyć czas jej trwania, ale przede wszystkim podwyższyć energochłonność budynku.

Czytaj artykuł

Termoizolacja blaszanego garażu

Garaż blaszany od lat cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na swoją funkcjonalność. To niedrogie rozwiązanie jest łatwe i szybkie w realizacji, w przeciwieństwie do garażu murowanego. Jego postawienie zajmuje zwykle kilka godzin i nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Wielu inwestorów decyduje się dodatkowo na ocieplenie garażu blaszanego, aby zabezpieczyć samochód i inne przechowywane w nim rzeczy przed zamarzaniem pod wpływem niskich temperatur w okresie zimowym. Jak fachowo przeprowadzić termoizolację garażu blaszanego?

Czytaj artykuł

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane