Strona główna > Oferta > Wełna mineralna > Isover - Polterm Uni

Wełna mineralna - maty i płyty izolacyjne Isover - Polterm Uni

Isover - Polterm Uni

Isover - Polterm Uni

Płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych.

 

λD = λ obl. - Deklarowany = obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła [W/(mK)] 0,040 W/mK

Żywotność i wytrzymałość pianki PUR

Pianka PUR to jeden z najpopularniejszych materiałów, wykorzystywanych w termoizolacji i termomodernizacji budynków. Ze względu na bardzo dobre parametry termiczne i odporność na wilgoć, stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych produktów, styropianu czy wełny mineralnej. Doskonale sprawdza się w ocieplaniu ścian, stropów i dachu, a także fundamentów. Jaką trwałość ma pianka poliuretanowa i jak zachowuje się z biegiem lat?

Czytaj artykuł

Termoizolacja trudno dostępnych miejsc w budynku

Podczas termoizolacji lub termomodernizacji budynku łatwo o przeoczenie trudno dostępnych miejsc. Powierzchnie niedocieplone lub całkowicie pominięte w czasie prac ociepleniowych tworzą miejsca potencjalnie narażone na powstanie mostków termicznych, wpływając destrukcyjnie na efekt termomodernizacji. Jak właściwie ocieplać miejsca trudno dostępne w budynku i które materiały termoizolacyjne najlepiej w tym celu zastosować?

Czytaj artykuł

Co trzeba wiedzieć o ocieplaniu pianką PUR?

Ocieplanie pianką PUR to popularna metoda termoizolacji, znajdująca zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas termomodernizacji istniejących budynków. Materiał ten stanowi świetną alternatywę dla popularnych materiałów do ocieplania ścian i stropów, a także zabezpieczania miejsc potencjalnie narażonych na powstawanie mostków termicznych, takich jak okolice okien i komina. Odznacza się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, niską przewodnością cieplną i zdolnością tworzenia szczelnej warstwy izolacji. To wszystko sprawia, że izolacje natryskowe z każdym rokiem zyskują na popularności i są chętnie wybierane w budownictwie tradycyjnym oraz energooszczędnym.

Czytaj artykuł

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane