Grubość i rozmiar styropianu to nie jedyne różnice między poszczególnymi rodzajami tego popularnego materiału ociepleniowego. Istnieje szereg innych parametrów, mających zasadniczy wpływ na efektywność termoizolacji budynku. Mowa tu nie tylko o współczynniku przewodzenia czy gęstości, ale również o odporności na ściskanie oraz wysokie temperatury. W zależności od przeznaczenia materiału, możemy też mówić o dwóch rodzajach płyt styropianowych, różniących się budową i kształtem, styropianie frezowanym i styropianie gładkim.
Styropian jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów termoizolacyjnych. Za tak dużą popularność odpowiadają nie tylko duża dostępność produktu na rynku budowlanym czy świetne parametry cieplne, ale również łatwość montażu. Płyty styropianowe mogą być mocowane do ścian za pomocą specjalnych kołków, które zapewniają stabilność całej warstwie ocieplenia. W zależności od rodzaju ścian, inna może być długość kołków.
Styropian jest sprzedawany w paczkach i ma określoną wielkość oraz grubość. Obliczając potrzebną ilość płyt styropianowych do termoizolacji budynku, musimy znać kilka istotnych danych. Konieczne zatem będzie wyznaczenie takich wartości, jak wysokość i długość ścian czy kubatura ocieplanej powierzchni, a następnie podstawienie tych danych pod odpowiedni wzór. Poniżej omówimy kilka sposobów oszacowania ilości styropianu potrzebnego do ocieplenia ścian zewnętrznych i ścian szczytowych poddasza, a także parteru i fundamentów.
Różnorodna własna flota
Możliwość zwrotu
Najlepsze ceny
Zakupy na telefon
Online i w sklepach
Usługi budowlane