SILIKATOWA, CIENKOWARSTWOWA MASA DEKORACYJNA, STANOWIĄCA ELEMENT ZESTAWU WYROBÓW DO WYKONYWANIA OCIEPLEŃ BUDYNKÓW SYSTEMEM KabexTERM S ZGODNIE Z CERTYFIKATEM NR Z866
Gotowa do użycia masa na spoiwie krzemianowym (silikatowym), tworząca po stwardnieniu jednolitą chropowatą powierzchnię, zawierająca kruszywa marmurowe, dodatki ulepszające oraz wewnętrzne zbrojenie mikrowłóknami. Do stosowania wyłącznie na podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk wapienny, wapienno-cementowy, cementowy). Do stosowania na elewacjach budynków nowo wznoszonych i już istniejących, w tym również przy renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności umożliwia „swobodne” odparowywanie wilgoci występującej w murach. Tworzy trwałą powłokę o mineralnym charakterze, odporną na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i zanieczyszczeń przemysłowych. Dzięki innowacyjnej recepturze naturalnie zabezpieczona przed porostem glonów i grzybów, podwyższonej odporności na zabrudzenia oraz wyjątkowo paroprzepuszczalna. Przed nakładaniem masy podłoże wymaga zagruntowania preparatem Kabex Grunt Sil. Dostępna w szerokiej gamie struktur i grubości ziaren oraz w kolorze białym lub barwiony w komputerowym systemie Kabex Color.
Opakowanie | 25 kg |
Średnie zużycie | Baranek: 1 mm ok. 2 kg/m2, 1,5 mm ok. 2,4 kg/m2, 2 mm ok. 3,0 kg/m2 / Kornik: 2 mm ok. 2,5 kg/m2 |
Dostępność w systemie Kabex Color | kolor biały / barwiony |
Sztuk na palecie | 27 szt. |
Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, równe i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego. W przypadku występowania porostu glonów i/lub grzybów podłoże należy oczyścić mechanicznie, a następnie zmyć wodą. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. W sytuacji, gdy na podłożu wstępują nierówności, wyrównać i wygładzić podłoże zaprawą klejąco-szpachlową Kabex Term. Podłoża chłonne przed nakładaniem zapraw szpachlowych należy zagruntować preparatem Kabex NANO. W przypadku nakładania akrylowej cienkowarstwowej masy tynkarskiej na nowo wykonanych podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk cementowy i cementowo-wapienny), należy zachować min. 2-tygodniowy okres sezonowania. Przed zastosowaniem cienkowarstwowej masy tynkarskiej w systemie ociepleń KabexTERM S, należy wykonać warstwy podkładowe systemu zgodnie z technologią złożonego systemu izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków ETICS. Silikatową cienkowarstwową masę tynkarską można nakładać na zagruntowaną powierzchnię dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy zbrojonej, co w normalnych warunkach następuje po ok. 3-4 dniach.
Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. Po długim okresie magazynowania, a bezpośrednio przed użyciem, masę należy dokładnie wymieszać (wiertarką/mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym), aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. W uzasadnionych przypadkach masę tynkarską można rozcieńczyć niewielką ilością wody pitnej (dodając max. 0,25 litra na 25 kg tynku)
Przed nakładaniem cienkowarstwowej masy tynkarskiej podłoże należy zagruntować silikatowym podkładem tynkarskim (Kabex Grunt Sil). Okres sezonowania zastosowanego na podłożu preparatu przed nakładaniem tynku wynosi ok. 24 godzin. W celu ograniczenia możliwości przebijania koloru podłoża przez fakturę wyprawy tynkarskiej, zaleca się zastosowanie preparatu gruntującego podbarwionego pod kolor tynku. Masę tynkarską nakładać na podłoże cienką, równomierną warstwą na grubość ziarna, za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Następnie pacą plastikową wyprowadzić fakturę tynku, zacierając nałożoną masę ruchami kolistymi (faktura pełna i mieszana) lub ruchami podłużnymi w kierunku pionowym lub poziomym (faktura drapana).
Czas schnięcia nałożonej na podłoże masy tynkarskiej (w temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 6 godzin. Całkowite utwardzenie wyprawy tynkarskiej następuje po ok. 48 godzinach. Uwaga: Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania, nawet do kilku dni. Nowo nałożoną masę tynkarską chronić przed opadami atmosferycznymi i kondensacją wilgoci, aż do całkowitego utwardzenia wyprawy.
W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną w jednym cyklu roboczym materiałem z tej samej partii produkcyjnej, metodą „mokre na mokre”. Podczas nakładania i wysychania masy tynkarskiej powinna występować bezdeszczowa pogoda z temperaturą powietrza od +5°C do +25°C. Należy unikać pracy na powierzchniach bezpośrednio nasłonecznionych i przy silnym wietrze. W celu ochrony niewyschniętej wyprawy tynkarskiej przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych zaleca się zastosowanie na rusztowaniach odpowiednich siatek lub plandek ochronnych.
Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą.
KabexSil należy przechowywać i przewozić w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w suchych warunkach, w temperaturze dodatniej (od +5° C do +25° C). Chronić przed przegrzaniem. Nie wolno pozostawiać otwartych napoczętych pojemników. Okres przydatności do użycia preparatu wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
Różnorodna własna flota
Możliwość zwrotu
Najlepsze ceny
Zakupy na telefon
Online i w sklepach
Usługi budowlane