Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

Wybór systemu grzewczego do domu ocieplonego: ciepło i oszczędność w zasięgu ręki

Ocieplenie domu to inwestycja, która przynosi szereg korzyści, takich jak obniżenie kosztów ogrzewania, poprawa komfortu termicznego i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wybór odpowiedniego systemu grzewczego jest kluczowym elementem, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał ocieplenia i cieszyć się ciepłym, komfortowym domem przez wiele lat.

 

Wentylacja w ocieplonym domu: jak zadbać o sprawną cyrkulację powietrza?

Wraz ze wzrostem popularności ocieplania budynków coraz częściej pojawiają się pytania o wentylację w już istniejących, ocieplonych domach. Szczelne okna i drzwi, które zapewniają doskonałą izolację termiczną, mogą jednocześnie utrudniać naturalną wymianę powietrza. Jak zadbać o sprawną wentylację w takich domach, wykorzystując istniejący system wentylacyjny?

 

Ocieplenie domu krok po kroku - na co warto zwrócić uwagę?

Ocieplenie domu to inwestycja, która zwraca się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie i poprawy komfortu termicznego. By tak się stało, prace muszą zostać przeprowadzone fachowo i z uwzględnieniem kilku kluczowych kwestii. Poznaj najważniejsze etapy i zasady, o których warto pamiętać, aby uniknąć błędów i cieszyć się efektami termomodernizacji.

 

Jak obliczyć ilość farby potrzebnej do pomalowania elewacji?

Malowanie elewacji to przedsięwzięcie, które wymaga starannego zaplanowania. Jednym z ważniejszych czynników, a jednocześnie wyzwaniem dla wielu osób jest właściwe obliczenie ilości potrzebnej farby. Zakup zbyt małej ilości może oznaczać przerwanie prac i dodatkowe wydatki, a zbyt dużej - wygenerowanie niepotrzebnych kosztów.

 

Tynk silikonowy a akrylowy - podstawowe różnice

Prace termoizolacyjne swym zakresem obejmują wykonanie warstwy ocieplenia oraz pokrycie jej odpowiednim rodzajem tynku cienkowarstwowego. Rodzaj materiału wpływa nie tylko na wygląd elewacji, ale również na trwałość efektu końcowego. Wybór najodpowiedniejszego rozwiązania powinien zatem uwzględniać zarówno kwestię estetyczną, jak i ochronną. Spośród dostępnych produktów na rynku budowlanym, największą popularnością cieszy się tynk akrylowy i silikonowy, różniące się między sobą przede wszystkim przeznaczeniem.

 

Grubość piany PUR do izolacji poddasza

Izolacja poddasza ma fundamentalne znaczenie dla efektu termoizolacji całego budynku, bezpośrednio wpływając na utrzymanie komfortu termicznego. Zastosowanie odpowiedniej grubości ocieplenia z pianki PUR gwarantuje utrzymanie ciepła w budynku w porze zimowej i chłodnego powietrza latem. Brak konieczności dogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń wpływa na obniżenie rachunków za energię i pozwala poczynić oszczędności w budżecie domowym. Jaka grubość piany PUR zapewnia optymalne efekty termoizolacji?

 

Żywotność i wytrzymałość pianki PUR

Pianka PUR to jeden z najpopularniejszych materiałów, wykorzystywanych w termoizolacji i termomodernizacji budynków. Ze względu na bardzo dobre parametry termiczne i odporność na wilgoć, stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych produktów, styropianu czy wełny mineralnej. Doskonale sprawdza się w ocieplaniu ścian, stropów i dachu, a także fundamentów. Jaką trwałość ma pianka poliuretanowa i jak zachowuje się z biegiem lat?

 

Termoizolacja trudno dostępnych miejsc w budynku

Podczas termoizolacji lub termomodernizacji budynku łatwo o przeoczenie trudno dostępnych miejsc. Powierzchnie niedocieplone lub całkowicie pominięte w czasie prac ociepleniowych tworzą miejsca potencjalnie narażone na powstanie mostków termicznych, wpływając destrukcyjnie na efekt termomodernizacji. Jak właściwie ocieplać miejsca trudno dostępne w budynku i które materiały termoizolacyjne najlepiej w tym celu zastosować?

 

Co trzeba wiedzieć o ocieplaniu pianką PUR?

Ocieplanie pianką PUR to popularna metoda termoizolacji, znajdująca zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas termomodernizacji istniejących budynków. Materiał ten stanowi świetną alternatywę dla popularnych materiałów do ocieplania ścian i stropów, a także zabezpieczania miejsc potencjalnie narażonych na powstawanie mostków termicznych, takich jak okolice okien i komina. Odznacza się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, niską przewodnością cieplną i zdolnością tworzenia szczelnej warstwy izolacji. To wszystko sprawia, że izolacje natryskowe z każdym rokiem zyskują na popularności i są chętnie wybierane w budownictwie tradycyjnym oraz energooszczędnym.

 

Zasady ocieplania sufitu styropianem

Ocieplenie sufitu jest istotnym elementem całego procesu termoizolacji czy termomodernizacji, który ma za zadanie zatrzymanie ciepła w budynku oraz - w przypadku domów wielorodzinnych - wygłuszenie dźwięków dochodzących od sąsiadów. Rozwiązanie to przynosi konkretne korzyści - ograniczenie strat ciepła i niższe rachunki za energię, a także lepszy komfort życia. Jak poprawnie ocieplić sufit, aby izolacja spełniała swoją funkcję?

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane