Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

Pęknięcia tynku na elewacji - przyczyny i sposoby naprawy

Pęknięcia tynku na elewacji, podobnie jak w przypadku powstałych pęknięć na ścianach wewnętrznych, mogą mieć różne podłoża, a ich ustalenie ma niezwykle ważne znaczenie. Im szybciej wyeliminujemy problem, tym większe szanse na uratowanie konstrukcji budynku. Mogą one być efektem błędów na etapie wykonawstwa lub po prostu następstwem naturalnego procesu starzenia się elewacji wskutek upływającego czasu.

 

Kosztorys budowlany - dlaczego warto go sporządzić?

Każda inwestycja wymaga bardzo skrupulatnego rozpisania koniecznych wydatków i nie inaczej jest w przypadku budowy domu. Kosztorys budowlany, bo o nim mowa, to obok projektu budynku jeden z kluczowych dokumentów, bez którego rozpoczęcie budowy byłoby trudne lub po prostu niemożliwe. Pozwala on na oszacowanie kosztów budowy z doprecyzowaniem wydatków na technologię, robociznę, materiały i sprzęt, a także ustalenie harmonogramu prac.

 

Co trzeba wiedzieć o izolacji nakrokwiowej dachu?

Profesjonalne ocieplenie dachu oznacza zmniejszenie kosztów ogrzania budynku, co z kolei bezpośrednio przekłada się na konkretne oszczędności oraz przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Nowoczesne materiały termoizolacyjne używane do izolacji stropodachu wykazują dużą odporność na silne promieniowanie UV, a także na intensywne opady atmosferyczne oraz bardzo niskie wartości temperatury. Zastosowanie rozwiązania izolacji nakrokwiowej pozwala ocieplić dach od zewnątrz, eliminując prowadzenie prac wewnątrz budynku.

 

Pękające ściany w budynku - rodzaje pęknięć i przyczyny ich powstawania

Charakterystyczne pęknięcia na ścianach są nie tylko nieestetyczne, ale czasem mogą świadczyć o poważnych uszkodzeniach konstrukcyjnych budynku. Oczywiście nie każda rysa stwarza takie zagrożenie i może być tylko efektem osiadania nowego budynku, mimo to w każdym przypadku należy zachować czujność i upewnić się, jaka jest przyczyna powstałego pęknięcia.

 

Styrodur czy styropian - który materiał lepiej trzyma ciepło?

Ze względu na to, że styrodur jest dość nowym produktem na rynku ociepleń, jego właściwości i zastosowanie mogą nie być dobrze znane inwestorom. Od styropianu, który ma zdecydowanie większą rozpoznawalność, różni go przede wszystkim sposób produkcji, co przekłada się na skład i podstawowe właściwości, a zatem - na funkcjonalność. Z czego wynikają różnice między tymi materiałami i który z nich lepiej utrzymuje ciepło?

 

Jaki tynk wybrać na ogrzewanie ścienne?

Ogrzewanie ścienne to obok ogrzewania podłogowego i tradycyjnego ogrzewania z grzejników główne źródło ciepła w budynku mieszkalnym. Jest to stosunkowo nowy trend w budownictwie, dlatego wiedza na temat wykończenia tego rodzaju instalacji może być niewystarczająca. Czy warto się zdecydować na ogrzewanie ścienne i jakim tynkiem je wykończyć?

 

Na czym polega izolacja akustyczna stropu?

Akustyczna izolacja stropu ma równie ważne znaczenie, co jego izolacja termiczna. Wygłuszenie dźwięków, pochodzących z wyższych kondygnacji, gwarantuje komfort życia i podwyższa standard budynku. Gęstożebrowy, monolityczny, czy drewniany - bez względu na rodzaj każdy strop powinien mieć wysoką izolacyjność akustyczną. W zależności od rodzaju materiałów, z których wykonano poziomą przegrodę, stosuje się różne sposoby wyciszania i używa się różnych materiałów izolacyjnych.

 

Jak poprawnie wykonać hydroizolację posadzki?

Hydroizolacja posadzki jest stosowana przede wszystkim w miejscach najbardziej narażonych na stały kontakt z wodą w celu odcięcia ich od potencjalnego źródła wilgoci, ale również w razie zastosowania mas samopoziomujących dla wyrównania podłoża. Tworzy ją specjalna warstwa ochronna, która zabezpiecza daną powierzchnię przed naciąganiem materiałów wilgocią. Od prawidłowego wykonania hydroizolacji zależy trwałość całego budynku, a także bezpieczeństwo i komfort życia wszystkich domowników.

 

Co trzeba wiedzieć o ociepleniu piwnicy?

Jeśli zadbamy o odpowiednią termoizolację ścian piwnicy, ograniczymy straty ciepła budynku na wysokości gruntu i na grubości ścian fundamentowych, a także znacznie podwyższymy odczuwalny komfort cieplny. Zwykle ocieplanie piwnicy przeprowadzamy na etapie prac budowlanych, zdarza się jednak, że ze względów finansowych, odkładamy je na później, po zamknięciu etapu budowy. Czy termoizolacja piwnicy jest konieczną inwestycją? Czym ocieplić ściany piwnicy i jaka powinna być grubość warstwy termoizolacyjnej?

 

Z czego budować dom w 2022 roku? Czy taniej oznacza mniej efektywniej?

Zanim rozpoczniemy budowę domu, powinniśmy zadbać o takie szczegóły, jak warunki zabudowy, projekt budynku przystosowany do naszych oczekiwań oraz odpowiedniej jakości i klasy materiały budowlane. Te wszystkie czynniki mają bezpośredni wpływ na trwałość budynku i koszty jego eksploatacji, a także przekładają się na koszt budowy. Jeśli nie dostosujemy materiałów izolacyjnych i budowlanych do projektu i technologii budowy, możemy nie tylko znacznie wydłużyć czas jej trwania, ale przede wszystkim podwyższyć energochłonność budynku.

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane