Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

Problem z wilgocią w domu - co możesz zrobić?

Podwyższony stopień wilgoci w budynku mieszkalnym wpływa na jego mikroklimat i świadczy zwykle o niewłaściwej wentylacji. Pierwsze objawy mogą pojawić się niedługo po wprowadzeniu się, są to najczęściej charakterystyczny zaduch i zaparowane szyby. Gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach sprzyjają szczelnie zamknięte okna i drzwi, utrudniające prawidłową cyrkulację powietrza. Takie codzienne czynności, jak pranie, gotowanie, czy kąpiel wymagają sprawnego odprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Sporym problemem może stać się niewłaściwa izolacja cieplna budynku oraz niesprawna wentylacja lub jej brak.

 

Izolujemy kanały wentylacyjne w budynku mieszkalnym

Ze względu na różnicę temperatur między kanałami wentylacyjnymi a pomieszczeniem, w którym się znajdują, na ich powierzchni może dochodzić do skraplania pary wodnej, tym bardziej, gdy pomieszczenie to nie jest ocieplane. Dodatkowo, im większa ta różnica, tym większe straty energii. Zastosowanie izolacji kanałów wentylacyjnych jest najskuteczniejszym sposobem wyeliminowania tego zjawiska i zwiększenia wydajności całego systemu.

 

Czym ocieplić strop drewniany i betonowy?

Strop to poziomy element konstrukcyjny budynku, oddzielający poszczególne kondygnacje. Pełni on kluczową rolę, przenosząc powstające obciążenie na ściany, filary i inne elementy nośne, a także stanowiąc podłoże dla podłóg, posadzek i sufitów. Wybór odpowiedniego systemu stropowego należy do projektanta konstrukcji, który dostosowuje go do takich czynników, jak bryła budynku, rozpiętość w świetle podpór, czy przewidywane obciążenie. Decyzja o wyborze rodzaju stropu powinna zostać podjęta już na etapie projektowania budynku, przed rozpoczęciem jego budowy. W jaki sposób ocieplić strop i jakich użyć materiałów izolacyjnych?

 

Termomodernizacja budynku - zakres prac

Termomodernizacja to szereg prac, których głównym celem jest ochrona budynku przed utratą ciepła i zminimalizowanie energii koniecznej do jego ogrzania. Wszystkie te działania w efekcie przyczyniają się do zmniejszenia kosztów, związanych z eksploatacją tego budynku. Większa efektywność budynku z kolei przyczynia się do poprawy mikroklimatu pomieszczeń i komfortu życia domowników. Jakie zatem prace obejmuje termomodernizacja i kiedy jest ona niezbędna?

 

Jak wybierać kołki do styropianu?

Kołki do styropianu pozwalają na mechaniczne zamocowanie materiału do ocieplanej ściany. Ich zastosowanie jest gwarancją odpowiedniej przyczepności materiału izolacyjnego do konkretnego podłoża. Dzięki nim, styropian uzyskuje odpowiednią ochronę przed oderwaniem się przy wietrznej pogodzie, a budynek nie wychładza się i jest chroniony przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Stosuje się je zwykle w obiektach, szczególnie narażonych na skrajne warunki atmosferyczne, a także w budownictwie wielorodzinnym, czyli w takich przypadkach, gdy zamocowanie materiału termoizolacyjnego wyłącznie na klej może być niewystarczające.

 

Montaż kominka wentylacyjnego a termomodernizacja

Odpowiednia klimatyzacja w budynku to kluczowe zadanie dla inwestora. W pomieszczeniach, w których powietrze jest w obiegu zamkniętym, tworzy się bardzo niekorzystny mikroklimat, który wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Obecnie, gdy ściany budynków są pokryte warstwą ocieplenia, a otwory okienne i drzwiowe są dobrze uszczelnione, kwestia sprawnej wentylacji nabiera szczególnego znaczenia.

 

Płyty XPS - kiedy najlepiej po nie sięgnąć?

Płyty XPS, zwane również styrodurem, to znany materiał izolacyjny stosowany do ocieplania powierzchni. Jego unikalny skład i technologia produkcji sprawiają, że zachowuje on w większym stopniu właściwości izolacyjne w porównaniu ze styropianem EPS. Materiał ten szczególnie polecany jest do ocieplania budynków wystawionych na działanie niskich temperatur i nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. W efekcie, budynek traci znacznie mniej ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania.

 

Chcesz docieplić stary budynek? Sprawdź, jakie masz możliwości.

Stare budynki wymagają zwykle przeprowadzenia szeregu prac renowacyjnych i modernizacyjnych. Ich efekt jest kluczowy dla poprawy ciepłochronności budynku i zmniejszenia kosztów jego ogrzewania. Dostosowanie technologii ocieplenia do rodzaju i stanu ścian zewnętrznych budynku to najważniejsze zadanie, przed którym staje inwestor.

 

Czym jest audyt energetyczny budynku?

Głównym celem przeprowadzenia audytu energetycznego jest zmniejszenie zużycia energii grzewczej i kosztów eksploatacyjnych budynku. W porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej, Polska zużywa przeszło dwa razy więcej energii, a problem tkwi przede wszystkim w energochłonności budynków. Audyt ma za zadanie przedstawić zakres prac związanych z termomodernizacją budynku z uwzględnieniem kosztu realizacji inwestycji, a także czasu jego zwrotu.

 

Podstawy ocieplenia dachu płaskiego

Dachy płaskie są połączeniem dachu i stropu i dlatego określa się je często mianem stropodachu. Mają znacznie praktyczniejsze zastosowanie w porównaniu z dachami stromymi, pozwalając na zagospodarowanie całej powierzchni najwyższej kondygnacji, a w nowoczesnym budownictwie - dają możliwość urządzenia ogrodu. Najczęściej występują w obiektach wielkokubaturowych i blokach mieszkalnych, ale coraz częściej są spotykane w domach jednorodzinnych o nowoczesnej bryle. Sposób ocieplania takiego dachu zależy od jego konstrukcji - czy jest wentylowany, czy niewentylowany.

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane