Ocieplenie domu to bardzo opłacalna decyzja w dłuższej perspektywie. Izolacja cieplna wykonana według najlepszych technologii, pozwala obniżyć zużycie energii grzewczej nawet o 15%. Ten niezwykle ważny etap budowy należy jednak przeprowadzić w ściśle określonych warunkach, a termin rozpoczęcia prac uzależnić od kilku istotnych czynników, do których z pewnością należy odpowiednia pora roku.
Najlepszy okres wykonywania elewacji to miesiące wiosenne oraz jesienne. To czas, kiedy temperatura powietrza jest najbardziej optymalna i wskazuje umiarkowane wartości. Równie istotna jest odpowiedni poziom wilgotności, im wyższy, tym bardziej sprzyja równomiernemu twardnieniu zapraw tynkarskich. Niedostosowanie prac do panujących warunków i pory roku, może mieć fatalne skutki.
Ocieplenie budynku niesie same korzyści zarówno w kwestii komfortu użytkowania budynku, jak i oszczędności dla budżetu domowego. Pomimo tego, że taka inwestycja jest dość kosztowna, to w dłuższej perspektywie pozwala realnie obniżyć koszty eksploatacji budynku. Szczelny, suchy i dobrze wytłumiony dom to główne rezultaty fachowo wykonanej termomodernizacji.
Niskie koszty eksploatacji budynku przyjaznego środowisku - tak można krótko scharakteryzować budownictwo energooszczędne i pasywne. Trzykrotnie mniejsze zużycie energii niż w budynku w technologii tradycyjnej to główny atut domów energooszczędnych. Domy pasywne, będąc odmianą energooszczędnych, mają być zaś całkowicie samowystarczalne energetycznie za sprawą odnawialnych źródeł energii.
Zapewnienie komfortu termicznego wewnątrz budynku oraz jego właściwej izolacji akustycznej jest równie ważne, co ustalenie metrażu domu i rozmieszczenie pomieszczeń. Etap projektu oraz budowy jest najodpowiedniejszym momentem na uwzględnienie tych wszystkich istotnych kwestii.
Wybierając projekt budynku, przede wszystkim zwracamy uwagę na koszt jego eksploatacji. Szczególnie ogrzewanie budynku może generować duże wydatki, zwłaszcza w przypadku domów nieocieplonych lub ocieplonych niewłaściwie. Trend proekologiczny w budownictwie z roku na rok zyskuje na popularności, a w jego założenia doskonale wpisuje się budownictwo pasywne. Zgodnie z założeniami budownictwa pasywnego, dom energooszczędny ma konkurować z budynkami w technologii tradycyjnej pod względem niedrogiej eksploatacji.
Grubość ocieplenia w budynku jest często tematem spornym, zwłaszcza, jeśli opieramy się wyłącznie na zaleceniach ekipy ociepleniowej. Zimno i grzyb w pomieszczeniu, a także wysokie rachunki za ogrzewanie to główne konsekwencje źle wykonanej termoizolacji budynku i nieodpowiednio dobranej grubości warstwy izolacyjnej.
Właściwa termoizolacja budynku już na etapie budowy to gwarancja najwyższej skuteczności izolacji cieplnej i akustycznej. Efektywność energetyczna i energooszczędne budynki to aktualnie najważniejsze kierunki w budownictwie. Właściwie dobrane materiały w systemie ociepleń chronią ściany przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych oraz przed utratą ciepła. Komfortowe temperatury zarówno latem, jak i zimą to główne korzyści z termoizolacji budynku.
Mostki cieplne występują zarówno w budownictwie starszym, jak i nowoczesnym, również budynki energooszczędne nie są od nich wolne. Możemy jednak mówić o konieczności zminimalizowania ich ilości, a także możliwym ograniczeniu ich wpływu na izolacyjność cieplną budynku, co przekłada się na rachunki za jego ogrzanie. Czym są mostki cieplne i w jaki sposób wpływają one na ucieczkę ciepła z budynku?
Ocieplenie budynku jest niezwykle ważnym etapem budowy domu. Nieocieplone lub niedostatecznie ocieplone ściany budynku powodują ucieczkę nawet 30% ciepła. Tylko właściwie wykonana termoizolacja budynku gwarantuje pewne zabezpieczenie przed stratami energii cieplnej oraz przed działaniem czynników zewnętrznych.
Różnorodna własna flota
Możliwość zwrotu
Najlepsze ceny
Zakupy na telefon
Online i w sklepach
Usługi budowlane