Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

Cięcie kosztów w czasie budowy - na czym nie warto oszczędzać?

Budowa domu to inwestycja, która pochłania nie tylko sporo czasu, ale wiąże się też z dużymi wydatkami, nieraz nieplanowanymi. Nawet wcześniejsze przygotowanie kosztorysu zbuduje tylko ogólny obraz całości, po drodze bowiem możemy się spodziewać nieoczekiwanych sytuacji, których efektem może być zmiana koncepcji i tym samym - aktualizacja spodziewanych wydatków. Planując budowę i przygotowując środki finansowe na pokrycie koniecznych wydatków, należy założyć nadprogramowe koszty. To szczególnie ważna rada dla osób, dysponujących wyłącznie środkami pochodzącymi z kredytu hipotecznego. Na czym możemy zaoszczędzić, a na czym nie warto?

 

Drewno na elewacji budynku - wady i zalety

Drewniane wykończenia są chętnie wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynku, ale również po jego zewnętrznej stronie - w formie elewacji. Mają one przede wszystkim duże znaczenie estetyczne - znakomicie podkreślają nowoczesny charakter bryły budynku, nawiązując przy tym do natury i nadając przytulności, a jednocześnie elegancji. Drewniana elewacja ma też wiele praktycznych zastosowań, odpowiadających za funkcjonalność tego rozwiązania, choć nie jest pozbawiona wad.

 

Co trzeba wiedzieć o podatku VAT za materiały budowlane?

Zakup materiałów budowlanych i termoizolacyjnych to tylko niektóre kwestie, wymagające wcześniejszego przeanalizowania spośród wszystkich kluczowych spraw związanych z budową domu. I nie chodzi tu tylko o znalezienie najkorzystniejszej finansowo oferty, równie ważna jest znajomość przepisów podatkowych, dopuszczających różne ulgi z których możesz skorzystać.

 

Ocieplenie pod ogrzewanie podłogowe

Ocieplanie podłogowe od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, za którą odpowiadają funkcjonalność i estetyczny wygląd. Rzeczywiście, rozwiązanie to odznacza się energooszczędnością i pozwala uzyskać odpowiedni komfort cieplny mieszkańcom. Dla efektywności systemu niezwykle ważne jest właściwe przygotowanie podłoża i jego zaizolowanie, a także dobranie rur i profesjonalny montaż. Jakie ocieplenie sprawdzi się pod ogrzewanie podłogowe?

 

Jak wykończyć ściany - płytą g-k czy tynkiem?

Przy wykańczaniu ścian wewnętrznych mogą rodzić się wątpliwości co do wyboru materiału i metody. Najbardziej popularne rozwiązania stosowane w budownictwie to montaż płyt gipsowych lub tradycyjne nakładanie tynku. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, które warto poznać zanim podejmiemy decyzję o wyborze. Warto również wiedzieć, że niektóre metody nie sprawdzą się w każdym przypadku.

 

Zakup materiałów na własną rękę czy przez wykonawcę?

Zarówno zakup materiałów budowlanych na własną rękę, jak i przez wykonawcę ma swoje dobre i złe strony, a opłacalność każdej z tych opcji zależy od różnych czynników. Zdarza się, że hurtownie oferują spore rabaty na większe zakupy dla stałych klientów i zaprzyjaźnionych firm budowlanych, które od dłuższego czasu z nimi współpracują. Wiele jednak zależy od uczciwości tych firm wobec swoich klientów, tym bardziej że klienci ci nie zawsze mają możliwość zweryfikowania ile faktycznie materiału zużyto. Kiedy zatem warto zaufać wykonawcy w kwestii zakupów budowlanych?

 

Ogrzewanie ścienne a rodzaj tynku

Ogrzewanie ścienne to dobra alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego. Jego główne zalety to niedroga eksploatacja i bardzo równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Rury centralnego ogrzewania są na stałe umieszczone w ścianie, dlatego kwestia wyboru tynku staje się fundamentalnym zadaniem dla inwestora.

 

Jakie kwestie należy uwzględnić w projekcie domu?

Projekt budowlany zawiera nie tylko szkic architektoniczny, przedstawiający rozkład pomieszczeń, ale także opracowanie planów inwestycji budowlanej potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Za jego sporządzenie jest odpowiedzialny projektant z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi w specjalizacji architektonicznej. Co powinien zawierać projekt budowlany i ile trzeba za niego zapłacić?

 

Ocieplenie domu z bali

Domy drewniane z bali wykonuje się z bardzo trwałego i odpornego na wiele czynników surowca, którego produkcja i obróbka jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Są tak samo trwałe i wytrzymałe jak budynki murowane, a ich wzniesienie jest znacznie mniej czasochłonne. Pomimo tego, że drewno jest naturalnym izolatorem, nieocieplony lub niewłaściwie ocieplony dom z bali może tracić nawet trzy czwarte ciepła i z tego względu kwestia profesjonalnej termomodernizacji stanowi zasadnicze zadanie dla inwestora.

 

Najważniejsze zasady hydroizolacji łazienki

Łazienka jest jedynym pomieszczeniem w budynku lub mieszkaniu, narażonym na działanie wilgoci i bezpośredni kontakt z wodą. Niewłaściwie zabezpieczone ściany i podłoga pod wpływem ciągłego oddziaływania wody są narażone na powstawanie szkodliwych wykwitów, niszczących materiały wykończeniowe. Właściwie wykonana hydroizolacja łazienki tworzy bardzo szczelną ochronę przeciwwodną i przeciwwilgociową, zabezpieczając powierzchnię przed wyciekiem wody i zalaniem.

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane