Strona główna > Porady > Styropian do zadań specjalnych

Styropian do zadań specjalnych

30 stycznia 2024

Do termoizolacji czy termomodernizacji budynku zwykle wystarcza zastosowanie tradycyjnego białego styropianu, jednak na powierzchniach wymagających szczególnej izolacji termicznej taka podstawowa ochrona może się okazać niewystarczająca. Odpowiedzią na większe wymagania izolacyjne i potrzebę efektywniejszych rozwiązań jest seria specjalistycznych produktów, oferujących wyższy poziom ochrony termicznej i akustycznej, przeznaczonych do izolacji dachów i podłóg.

Styropian Knauf Therm - Expert Hydro F 100 0,035

Styropian marki Knauf z serii Expert Hydro zapewnia wysoką ochronę termiczną podziemnych elementów konstrukcyjnych nawet do 3 m w głąb ziemi. Doskonale sprawdza się też do izolacji cieplnej cokołów, wykonanych metodą ETICS, a także izolacji liniowych mostków termicznych i drenażu. Płyty mają standardowe wymiary 1000 mm x 500 mm i są polecane do zastosowania na powierzchniach, w których obciążenie użytkowe nie przekracza 3000 kg/m2. Specjalny system kanalików drenażowych zapewnia optymalne odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu produkt odznacza się znikomą nasiąkliwością wodą.

Styropian Termo Organika - Silver Fasada

Styropian marki Termo Organika z serii Silver Fasada to specjalna propozycja z oferty znanego polskiego producenta wyrobów do izolacji. To produkt wysokiej jakości o podwyższonych parametrach izolacyjnych, znajdującym szerokie zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Rekomendowany szczególnie do powierzchni ścian szkieletowych, loggii balkonowych, ścian warstwowych, a także dylatacji szczelin, ościeży okiennych, wieńców czy nadproży. Te charakterystyczne białe płyty w kropki odznaczają się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, nie przekraczającym 0,037 W/mK i są produkowane w tradycyjnym rozmiarze 1000 mm x 500 mm.

Styropian Termo Organika - Superakustic podłoga

Styropian Termo Organika - Superakustic podłoga to kolejna propozycja od tego renomowanego producenta materiałów termoizolacyjnych. Te elastyczne płyty mają podwyższone właściwości tłumienia dźwięków i dlatego znakomicie sprawdzają się w izolacji akustycznej stropów międzypiętrowych oraz izolacji podłóg pływających do tłumienia dźwięków uderzeniowych. Materiał jest przeznaczony do stosowania na powierzchniach, których obciążenie użytkowe nie przekracza 400 kG/m2. Płyty, będące elastyfikowaną odmianą spienionego polistyrenu, występują w standardowych wymiarach 1000 mm x 500 mm.

Styropian Termo Organika - Silver parking 

Styropian Termo Organika - SIlver parking występuje w postaci srebrno-szarych płyt, wyprodukowanych w oparciu o najnowsze technologie z wykorzystaniem innowacyjnego surowca, poprawiającego właściwości izolacyjne. Dzięki dużej odporności na ściskanie i odkształcenia (<2% przy obciążeniu 3000 kG/m2), styropian ten jest przeznaczony przede wszystkim do izolacji termicznej powierzchni, narażonych na duże obciążenia mechaniczne. Znakomicie sprawdza się zatem do izolacji podłóg na gruncie w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej i przemysłowej, a także stropów zewnętrznych, stropodachów pełnych, balkonów i tarasów.