Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

Rodzaj stropu a jego izolacja akustyczna

Wygłuszenie dźwięków powstających na wyższych kondygnacjach jest szczególnie ważne w przypadku domów wielorodzinnych i równie ważne w pozostałych budynkach. Odpowiednią ochronę przed rozchodzeniem się hałasu zapewnia właściwa izolacja akustyczna stropu, której sposób wykonania zależy przede wszystkim od budowy konkretnej przegrody poziomej, w tym zastosowanej technologii i użytych materiałów.

 

Budowa domu - koszty, które mogą zaskoczyć

Planując budowę domu, inwestorzy często zapominają o dodatkowych kosztach, które przyjdzie im ponieść. W zasadzie, na każdym etapie realizacji inwestycji, należy się liczyć z nieplanowanymi wydatkami, które mogą znacząco wpłynąć na jej ostateczny koszt. Dobrą praktyką jest zaplanowanie i oszacowanie wszelkich koniecznych wydatków oraz przeanalizowanie ukrytych kosztów przed rozpoczęciem danej inwestycji. Z czym mogą być związane ukryte koszty i jak się na nie przygotować?

 

 

Jak zadbać o dobrą akustykę pomieszczeń?

Cicho, komfortowo i przytulnie to główne cechy dobrej akustyki w pomieszczeniach. Aby budynek był dobrze wytłumiony, ważny jest zarówno właściwie wykonany projekt, jak i odpowiednie właściwości materiałów budowlanych, z których wykonane są przegrody, a także materiałów termoizolacyjnych, stosowanych do ocieplenia budynku.

 

Wywóz gruzu budowlanego

Gruz budowlany to rodzaj odpadów ciężkich i wielkogabarytowych, które wymagają wywozu w specjalnym kontenerze. Składowanie ich w niedozwolonym miejscu jest niezgodne z obowiązującymi przepisami pod groźbą kary finansowej. Obowiązek zorganizowania wywozu gruzu do utylizacji spoczywa na inwestorze, który może wynająć kontener od profesjonalnej firmy na czas budowy lub remontu, a także po ich zakończeniu.

 

Cięcie kosztów w czasie budowy - na czym nie warto oszczędzać?

Budowa domu to inwestycja, która pochłania nie tylko sporo czasu, ale wiąże się też z dużymi wydatkami, nieraz nieplanowanymi. Nawet wcześniejsze przygotowanie kosztorysu zbuduje tylko ogólny obraz całości, po drodze bowiem możemy się spodziewać nieoczekiwanych sytuacji, których efektem może być zmiana koncepcji i tym samym - aktualizacja spodziewanych wydatków. Planując budowę i przygotowując środki finansowe na pokrycie koniecznych wydatków, należy założyć nadprogramowe koszty. To szczególnie ważna rada dla osób, dysponujących wyłącznie środkami pochodzącymi z kredytu hipotecznego. Na czym możemy zaoszczędzić, a na czym nie warto?

 

Drewno na elewacji budynku - wady i zalety

Drewniane wykończenia są chętnie wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynku, ale również po jego zewnętrznej stronie - w formie elewacji. Mają one przede wszystkim duże znaczenie estetyczne - znakomicie podkreślają nowoczesny charakter bryły budynku, nawiązując przy tym do natury i nadając przytulności, a jednocześnie elegancji. Drewniana elewacja ma też wiele praktycznych zastosowań, odpowiadających za funkcjonalność tego rozwiązania, choć nie jest pozbawiona wad.

 

Co trzeba wiedzieć o podatku VAT za materiały budowlane?

Zakup materiałów budowlanych i termoizolacyjnych to tylko niektóre kwestie, wymagające wcześniejszego przeanalizowania spośród wszystkich kluczowych spraw związanych z budową domu. I nie chodzi tu tylko o znalezienie najkorzystniejszej finansowo oferty, równie ważna jest znajomość przepisów podatkowych, dopuszczających różne ulgi z których możesz skorzystać.

 

Ocieplenie pod ogrzewanie podłogowe

Ocieplanie podłogowe od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, za którą odpowiadają funkcjonalność i estetyczny wygląd. Rzeczywiście, rozwiązanie to odznacza się energooszczędnością i pozwala uzyskać odpowiedni komfort cieplny mieszkańcom. Dla efektywności systemu niezwykle ważne jest właściwe przygotowanie podłoża i jego zaizolowanie, a także dobranie rur i profesjonalny montaż. Jakie ocieplenie sprawdzi się pod ogrzewanie podłogowe?

 

Jak wykończyć ściany - płytą g-k czy tynkiem?

Przy wykańczaniu ścian wewnętrznych mogą rodzić się wątpliwości co do wyboru materiału i metody. Najbardziej popularne rozwiązania stosowane w budownictwie to montaż płyt gipsowych lub tradycyjne nakładanie tynku. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, które warto poznać zanim podejmiemy decyzję o wyborze. Warto również wiedzieć, że niektóre metody nie sprawdzą się w każdym przypadku.

 

Zakup materiałów na własną rękę czy przez wykonawcę?

Zarówno zakup materiałów budowlanych na własną rękę, jak i przez wykonawcę ma swoje dobre i złe strony, a opłacalność każdej z tych opcji zależy od różnych czynników. Zdarza się, że hurtownie oferują spore rabaty na większe zakupy dla stałych klientów i zaprzyjaźnionych firm budowlanych, które od dłuższego czasu z nimi współpracują. Wiele jednak zależy od uczciwości tych firm wobec swoich klientów, tym bardziej że klienci ci nie zawsze mają możliwość zweryfikowania ile faktycznie materiału zużyto. Kiedy zatem warto zaufać wykonawcy w kwestii zakupów budowlanych?

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane