Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

W jaki sposób dobierać tynki elewacyjne?

Na wygląd budynku z pewnością wpływa tynk na jego elewacji. Jakościowy tynk elewacyjny to taki, który jest trwały i długo nie wymaga odnawiania. Obecnie, jednym z najczęściej wybieranych produktem do wykończenia elewacji jest tynk cienkowarstwowy, który odznacza się dużą trwałością i łatwiejszą aplikacją, niż w przypadku tynku cementowo-wapiennego.

 

W jaki sposób wybierać styropian?

Styropian jest bardzo chętnie i często wybieranym materiałem izolacyjnym. Odznacza się bardzo dobrymi parametrami i trwałością. Wybór odpowiedniego styropianu do danego zastosowania jest bardzo istotny. W zależności od rodzaju powierzchni, do której ma być przeznaczony, kluczowe będą różne parametry i wartości. Na co zwrócić uwagę, wybierając styropian?

 

Wełna mineralna czy styropian - czym docieplać elewację?

Wykonując termomodernizację budynku, stajemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego materiału izolacyjnego. Wełna mineralna oraz styropian, bo o nich mowa, są najbardziej rozpoznawalnymi i najchętniej wybieranymi produktami do ocieplenia domu. Odznaczają się świetnymi parametrami termoizolacyjnymi, różnią się jednak właściwościami.

 

Dylatacja między folią paroizolacyjną a warstwą wełny mineralnej

Ciepło powstałe wewnątrz budynku może uciekać z niego przez szczeliny, zwane mostkami termicznymi. Najwięcej ciepłego powietrza ucieka przez dach oraz ściany i narożniki. Profesjonalna termomodernizacja budynku może zmniejszyć te straty nawet o 40%. Odpowiednie zabezpieczenie pokrycia dachowego odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ to właśnie dach stanowi główną barierę dla kierującego się ku górze powietrza.

 

O czym informuje nas współczynnik przenikania ciepła?

Koszty ogrzewania budynku oraz jego wydajność energetyczna to bardzo ważne kwestie pod kątem eksploatacji budynku. Nie bez znaczenia jest tutaj izolacyjność cieplna przegród, którą wyznacza współczynnik przenikania ciepła. O czym w praktyce mówi nam jego wartość i w jaki sposób możemy wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzania budynku?

 

Dofinansowanie do termomodernizacji budynku

Walka na szeroką skalę o poprawę jakości powietrza w Polsce trwa już od co najmniej kilku lat. W kwestii zanieczyszczenia powietrza, nasz kraj należy do niechlubnej czołówki państw Unii Europejskiej. Bijące na alarm wskaźniki tego zanieczyszczenia to nie tylko sprawa naszego zdrowia, to także ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Nieocieplone budynki, a także używanie przestarzałych i niewydajnych pieców to główne przyczyny takiego stanu i to właśnie na rozwiązaniu tych problemów koncentrują się obecnie lokalne Samorządy oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Ocieplenie budynku a pora roku

Ocieplenie domu to bardzo opłacalna decyzja w dłuższej perspektywie. Izolacja cieplna wykonana według najlepszych technologii, pozwala obniżyć zużycie energii grzewczej nawet o 15%. Ten niezwykle ważny etap budowy należy jednak przeprowadzić w ściśle określonych warunkach, a termin rozpoczęcia prac uzależnić od kilku istotnych czynników, do których z pewnością należy odpowiednia pora roku.

 

Kiedy wykonać elewację budynku?

Najlepszy okres wykonywania elewacji to miesiące wiosenne oraz jesienne. To czas, kiedy temperatura powietrza jest najbardziej optymalna i wskazuje umiarkowane wartości. Równie istotna jest odpowiedni poziom wilgotności, im wyższy, tym bardziej sprzyja równomiernemu twardnieniu zapraw tynkarskich. Niedostosowanie prac do panujących warunków i pory roku, może mieć fatalne skutki.

 

Termomodernizacja na własną rękę - czy na pewno oszczędność?

Ocieplenie budynku niesie same korzyści zarówno w kwestii komfortu użytkowania budynku, jak i oszczędności dla budżetu domowego. Pomimo tego, że taka inwestycja jest dość kosztowna, to w dłuższej perspektywie pozwala realnie obniżyć koszty eksploatacji budynku. Szczelny, suchy i dobrze wytłumiony dom to główne rezultaty fachowo wykonanej termomodernizacji.

 

Domy energooszczędne i budynki pasywne

Niskie koszty eksploatacji budynku przyjaznego środowisku - tak można krótko scharakteryzować budownictwo energooszczędne i pasywne. Trzykrotnie mniejsze zużycie energii niż w budynku w technologii tradycyjnej to główny atut domów energooszczędnych. Domy pasywne, będąc odmianą energooszczędnych, mają być zaś całkowicie samowystarczalne energetycznie za sprawą odnawialnych źródeł energii.

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane